Nikdy viac mlieka alebo vody v mikrovlnnej rúre, táto prax vás môže stáť váš život


Vedeli ste to V mikrovlnnej rúre zahrievajte mlieko alebo vodu Možno oveľa riskantnejšie, ako si myslíte? Táto súčasná chyba mohla mať dramatické následky.

Váš každodenný spojenec … ale nie bez rizík!

Ráno chceme ísť rýchlo. Nalejte mlieko do šálky, stlačte gombík a presto, mikrovlnná rúra robí zvyšok. Nikto nie je opatrný. Žiadny čas. Zahrievanie mlieka v mikrovlnnej rúre je však veľmi neškodné a nebezpečný. Za týmto automatickým gestom skrýva jav, ktorý mnohí ignorujú: Tiché prehrievanie.

Kvapalina sa ohrieva nerovnomerne. Žiadne bubliny, žiadne vonkajšie známky varu. A predsa pod týmto pokojným povrchom mlieko niekedy presahuje 100 stupňov. Neviditeľné, ale násilné. Trvá iba malý šok, lyžica, ktorá sa ponorila, šálka, ktorú chytíme, a všetka tepelná energia exploduje za zlomok sekundy. Horí do tváre, zranené ruky, niekedy dokonca aj očné dosahy … núdzové situácie poznajú tieto nehody zvierat dobre, ale sú ťažké s následkami.

Chyby, ktorým sa mikrovlnná rúra vyhne, sú jednoduché, ale robia všetky rozdiely. Ohrievajte toľko starostlivosti. Naplňte šálky až po okraj. Nezabudnite zamiešať mlieko pred a po … toľko návykov, ktoré sa majú opraviť. Nie je to mikrovlnná rúra, problém, ktorý sa z nej používa, často v zhone.

Fenomén prehriatia sa vysvetlil jednoducho

Keď zohrievate vodu alebo mlieko na plechu na pečenie, môžete variť, praskne, niekedy to strieka. Pri mikrovlnnej rúre to nie je rovnaká hra. Vnútorne a rýchlo zahrieva tekutinu, bez toho, aby umožnil prirodzene uniknúť vzduchu alebo pary. Výsledok: Kvapalina, ktorá sa zdá byť vlažná, ale ktorá je v skutočnosti pod tlakom. A zahrievacie mlieko v mikrovlnnej rúre bez preventívnych opatrení, je citlivý na tvár.

Fenomén prehriatia nie je vidieť. Horšie je, že sa spúšťa jednoduchým mechanickým gestom. Malá lyžica ponorená do mlieka. Náhly pohyb pohára … a všetko sa náhle uvoľní. Popáleniny spôsobené prehriatým mliekom sú veľmi vážne. To je dôvod, prečo agentúry potravinovej bezpečnosti trvajú na chybách, aby sa vyhli mikrovlnnej rúre.

Niektoré jednoduché tipy: Nikdy nepoužívajte uzavretý alebo príliš úplný kontajner. Uprednostňuje prispôsobený, tepelný pohár. Teplo v krátkych intervaloch, Maximálne 15 až 20 sekúndmiešanie medzi každým priechodom. A ak je to možné, umiestnite drevenú lyžičku v šálke počas vykurovania. Tento malý detail prelomí napätie povrchu kvapaliny a vyhýba sa efektu „miniatúrnej bomby“.

Zahrejte mlieko v mikrovlnnej rúre: dobré reflexy bez nebezpečenstva

Nikto sa nechce vzdať svojej mikrovlnnej rúry. Je to praktické, rýchle, niekedy nevyhnutné. Ale zahrievanie mlieka v mikrovlnnej rúre si vyžaduje ostražitosť odlišnú od mlieka, ktorú máte s kanvicou alebo panvicou. Prispôsobenie niekoľkých gest stačí na odstránenie rizík.

Prvé pravidlo : Vždy používajte kontajnery, ktoré umožňujú únik pary. Hermetické obaly sú vaši nepriatelia. Druhé pravidlo : Nikdy úplne naplnte pohár. Nechajte najmenej dva až tri centimetre voľného miesta. Tretí pravidlo : uprednostňuje zahrievanie krátkymi impulzmi. Zahrievame sa, zastavíme sa, pohybujeme sa, v prípade potreby začneme znova. Je to najlepší spôsob, ako regulovať zvýšenie teploty bez toho, aby sa prehrievalo prehrievanie.

A predovšetkým zostaňte pozorní na typ použitého mlieka. Celé mlieko nereaguje ako odstredené mlieko. Niektoré teplo rýchlejšie ako iné. Ďalšia ostražitosť, ktorú treba mať na pamäti, ak sa držíte pokožky. Pretože treba pochopiť, že chyby, ktorým sa treba vyhnúť mikrovlnnej rúre, sa týkajú zariadenia rovnako ako používateľ. Stroj robí to, čo sa požaduje. Je na nás, aby sme sa naučili inteligentne zvládnuť.

Sledovaním týchto niekoľkých bezpečnostných opatrení zostane zahrievanie mlieka v mikrovlnnej rúre tým, aké musí byť: jednoduché, praktické gesto, bez postranných motívov alebo nepríjemných prekvapení.



Source link

Similar Posts